O budżecie


Drodzy Piekarzanie!

Przed nami już siódma edycja piekarskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy miasta mogą zdecydować, na co zostaną wydane około 2 miliony złotych z budżetu miasta. Tak jak w poprzednim roku zostaną zrealizowane projekty ogólnomiejskie, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców całego miasta, bez podziału na dzielnice.

Przy składaniu swojego projektu należy pamiętać o nowej, obowiązującej w tym roku zasadzie: na każdy projekt może być wydane maksymalnie 700 tysięcy złotych. Dzięki tej zmianie w przepisach, szanse będzie miało więcej grup mieszkańców przekonujących do swoich pomysłów.

Poprzednie edycje Budżetu Obywatelskiego pokazały, że piekarzanie są aktywni. Mają koncepcje ważne dla rozwoju miasta i chcą je wdrażać w życie. I co istotne – potrafią do swoich inicjatyw przekonywać innych. Na taką właśnie,
a prawdę mówiąc jeszcze większą aktywność, liczymy i w tym roku. Czekamy na zgłoszenia projektów, które pomogą ulepszyć nasze otoczenie. Na pomysły małych i wielkich zmian. Można samemu zgłosić projekt lub poprzeć ten, który przygotowali znajomi, sąsiedzi czy przyjaciele.

Przypomnijmy, że Wodny Plac Zabaw na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstał właśnie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Teraz też liczymy na aktywność, pomysłowość i energię piekarzan. Wspólnie możemy zmieniać miasto i spełniać nasze marzenia o nim!

Prezydent Miasta

Sława Umińska – Duraj

 

 

Aktualności